Redaktoři Zelené vlny přinášejí řidičům aktuální a ověřené zprávy o dění na dálnicích a silnicích. Informace získávají z mnoha zdrojů, jedním z nejdůležitějších jsou dobrovolní Zpravodajové Zelené vlny. Radiožurnál jako jediné rádio v Česku vysílá dopravní zpravodajství 24 hodin denně. Jsme s vámi na cestách ve dne, i v noci.

Spolehlivé dopravní zpravodajství 

Čtěte také

Jedním z hlavních zdrojů pro vysílání dopravního zpravodajství Zelené vlny je Jednotný systém dopravních informací (JSDI), jehož správcem je Národní dopravní informační centrum (NDIC). Přicházejí do něj informace z Centra dopravních informací Policie ČR (CDI), které poskytuje aktuální zprávy z provozu na dálnicích a silnicích v České republice a na hlavních komunikacích v Praze. Do JSDI přispívají i další zdroje, jako jsou složky Integrovaného záchranného systému, správci komunikací, jiné úřady. 

Provoz sledujeme také prostřednictvím kamer. Využíváme i data z telematických systémů. Víme o kolonách a zdrženích, kalkulovaných podle údajů z mýtných bran a na základě pohybu vozidel vybavených GPS. 

Motohlídka Zelené vlny Jakub Vodička

Máme svou motohlídku 

Další významný zdroj představuje motohlídka Zelené vlny. Tu potkáte nejčastěji na komunikacích v hlavním městě a jeho okolí. S redaktory je v neustálém kontaktu prostřednictvím online vysílačky.

Čtěte také

Elektronickou poštou a telefonicky přijímáme zprávy i z dalších zdrojů, jakými jsou referáty dopravy krajských úřadů nebo pořadatelé sportovních a kulturních akcí. 

Monitorujeme rovněž informace o počasí od Českého hydrometeorologického ústavu. 

Dispečink Zelené vlny

Dispečink Zelené vlny: Zdarma pro registrované Zpravodaje i ostatní volající 

Velmi důležitým zdrojem jsou řidiči a spolujezdci, kteří volají přímo ze silnic. Jejich informace jsou o to cennější, že se často stávají svědky dopravních nehod nebo jiných událostí, jež výrazně zasahují do plynulosti silničního provozu. K dispozici je jim bezplatná telefonní linka nonstop fungujícího dispečinku: 800 553 553. Pokud se navíc zaregistrují, získají řadu výhod. 

Čtěte také

Všechny informace, které od volajících v moderním dispečinku Zelené vlny dispečeři získávají, zadávají do mapového podkladu ve specializovaném redakčním systému. V jeho rámci jsou údaje okamžitě k dispozici redaktorům Zelené vlny. Ti pak se zprávami dále pracují, ověřují je, doplňují o podrobnosti z dalších zdrojů, průběžně aktualizují. 

Studio Radiožurnálu

Na Radiožurnálu Zelená vlna nonstop 

Český rozhlas je s vámi na cestách v každou denní dobu. Protože se západem slunce se provoz nezastaví­ a problémy neustanou. 

Čtěte také

Radiožurnál vysílá dopravní­ zpravodajství­ jako jediné rádio v České republice nepřetržitě 24 hodin denně – Zelená vlna celý den každých 30 minut, ve špičkách po 15 minutách, urgentní­ varování­ okamžitě. 

Dopravní zpravodajství svým posluchačům nabízejí také Český rozhlas Plus a regionální stanice ČRo. 

Kontakty na redakci Zelené vlny  

Bezplatné telefonní číslo 800 553 553
Nonstop dispečink přijímající informace o dopravních komplikacích
Neslouží jako informační linka o dopravní situaci

zelenavlna@rozhlas.cz
E-mailová adresa pro postřehy, připomínky, dotazy 

Staňte se zpravodajem

Počasí

 • Dnes
  22 °C
 • Zítra
  23 °C
 • Středa
  23 °C
 • Čtvrtek
  22 °C
Podrobná předpověď

Doprava

Zdržení a čekací doby D8 - 3.5km na trase Praha - Bílinka, porouchané vozidlo, zdržení, neprůjezdný levý jízdní pruh, Od 02.08.2021 00:30 Do 02.08.2021 02:30, porouchané vozidlo, zdržení; neprůjezdný levý jízdní pruh; Porouchané vozidlo v LJP v místě dopravního omezení, na místo jede SSÚD se značením.
Práce na silnici silnice II/425, silnice III/41617 (ulice Masarykova, ulice Městečko), Rajhrad, okr. Brno-venkov, práce na silnici, omezení, Od 02.08.2021 00:01 Do 30.11.2021 23:59, Uzavírka křižovatka II/425 x III/41617 v Rajhradě. Průjezd přímo po silnici II/425 bude umožněn kyvadlově, napojení na silnici III/41617 (na obě strany) bude úplně uzavřeno., Objížďka - bez rozlišení, z ulice Městečko: přes: silnice II/416 (Měnín), ulice Komenského, Blučina, Objížďka - bez rozlišení, z ulice Štefánikova: přes: silnice III/42510, Vydal: Městský úřad Židlochovice
Dopravní uzavěrky a omezení ulice Dvořákova, Poděbrady, okr. Nymburk, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 02.08.2021 00:01 Do 03.09.2021 23:59, Zvláštní užívání a úplná uzavírka místní komunikace ul. Dvořákova v Poděbradech, z důvodu provádění stavebních prací, za účelem umístění NTL plynovodu včetně přípojek do silničního pozemku., Vydal: Městský úřad Poděbrady
Podrobné dopravní informace

Sledujte nás

Naši partneři