Děkujeme Zpravodajům Zelené vlny za spolupráci v srpnu

Zelená vlna: Propagační předměty

Tropický srpen přinesl dlouhé kolony a množství nehod. Vysoký tak byl i počet hovorů, které přijalo call centrum Zelené vlny. Díky patří všem volajícím. Nejaktivnějším Zpravodajům ZV posíláme praktické dárky.

Uplynulý měsíc na českých silnicích a dálnicích se nesl ve znamení nekonečných kolon kvůli mnoha uzavírkám. Provoz houstnul také vlivem střídání prázdninových turnusů. A popojíždění ve frontách navíc znepříjemňovaly tropické teploty, zažili jsme třetí nejteplejší srpen od roku 1961. Řidiči se museli obrnit trpělivostí a ti bez klimatizace i fyzickou odolností.

V srpnu se stalo celkem 8.772 nehod. Celá řada z nich vážných a bohužel i tragických. Kupříkladu ve středu 22. 8. na Pražském okruhu musel přistát vrtulník. Ve středu 8. srpna při tragické nehodě u Doks zemřeli tři lidé. Špatná byla sobota 12. a neděle 13. srpna, které jsou podle policejních statistik nejtragičtějším víkendem od začátku roku. O život přišlo 13 lidí. Jen těžko pochopitelného hazardu se ve čtvrtek 16. srpna dopustilo asi 30 řidičů na dálnici D11, kde se rozhodli couvat z kolony k nejbližšímu sjezdu. Policie je následně vypátrala a nyní je s nimi vedeno správní řízení.

Vy jste nám v srpnu zavolali celkem 4.365 krát. Za to vám všem patří naše poděkování. Výrazně jste přispěli k přípravě spolehlivého dopravního zpravodajství a pomohli tak ostatním řidičům na cestách.

Za srpen jsme z nejaktivnějších registrovaných Zpravodajů vybrali tyto tři:

Zelená vlna: Dárkové předměty

Přemysl Veselý, Ostrava
Jan Večeřa, Nížkovice
Jaroslav Řepa, Brno-venkov

Pánové se mohou těšit na balíček od Zelené vlny, ve kterém najdou kvalitní bavlněné polo tričko, reflexní vestu, hrníček, cestovní pláštěnku, klíčenku a další drobnosti, včetně odznaku Zpravodaje Zelené vlny.

Praktické dárky pravidelně posíláme registrovaným Zpravodajům Zelené vlny (ZZV). Pokud ještě nejste členy Klubu ZZV, můžete se snadno zaregistrovat pomocí stručného formuláře. Jestli jste se už registrovali, nezapomeňte, že statistiky počítáme z registrovaného čísla, takže pokud číslo změníte, je potřeba aktualizovat své údaje.

Pokud potkáte na silnicích jakékoliv problémy, zavolejte nám na bezplatné číslo 800 553 553. Naši operátoři jsou k dispozici 24 hodin denně, 365 dní v roce. Na slyšenou na Radiožurnálu a šťastnou cestu!