Zpravodajové ZV v listopadu pomáhali při prvním sněhu i potížích s ledovkou

Kalendáře Českého rozhlasu

V listopadu se na provozu několikrát významně podepsala blížící se zima. Silnice a dálnice pokryl první sníh i nebezpečná ledovka. Za informace z cest děkujeme všem, kdo zavolali. A odměňujeme několik z nejaktivnějších registrovaných Zpravodajů ZV.

Vážné nehody na špatné počasí nečekaly. Už na začátku měsíce, v pondělí 5. listopadu zablokovala dálnici D5 u Rudné nehoda čtyř kamionů. Přímo na místě byla vedle našich Zpravodajů i motohlídka Zelené vlny. V pondělí 19. 11. pak přišel ráno první sníh a s ním i klasické „ťukance“. Policie v tento den řešila celkem 371 nehod, což bylo nejvíc z celého měsíce. Ve středu 21. listopadu byla po srážce dvou kamionů zavřená dálnice D1 za Mirošovicemi. V pátek 30. 11. se na silnice v západních Čechách snesla ledovka a přinesla zásadní problémy nejen na silnicích. Tento den pak byl druhý co do počtu dopravních nehod. Celkem jich policisté zaregistrovali 349.

Policisté v listopadu řešili celkem 8.582 nehod, při kterých přišlo o život 53 lidí a dalších 135 lidí utrpělo těžká zranění. Vy jste nám v předposledním měsíci roku zavolali celkem 3.530 krát a za to vám patří naše velké díky.

Zelená vlna: Dárkové předměty

Z registrovaných Zpravodajů, kteří nám volají nejčastěji, jsme tentokrát vybrali následujících pět:

Martin Pšenička, Praha
David Pátek, Hustopeče
Martin Boušek, Rakovník
Radek Vondrák, Telč
Petr Šesták, Brno

Těšit se můžou na stolní kalendář Českého rozhlasu na rok 2019. A k tomu batůžek Zelené vlny, mini svítilnu, obal na doklady, skládací tašku a škrabku na led, která teď jistě přijde vhod.

Kromě pravidelných odměn máme pro Zpravodaje i další výhody, jako je bonus v síti čepacích stanic MOL, tedy u našeho partnera.

Jestliže ještě nejste Zpravodajem Zelené vlny, stačí vyplnit registrační formulář. A pokud už Zpravodajem ZV jste, pamatujte, že statistiky se počítají z telefonního čísla, které uvedete při registraci. Případné změny proto hlaste prostřednictvím formuláře pro aktualizaci údajů.

Kdykoli potkáte na cestách nějaké problémy, zavolejte nám non-stop na bezplatnou linku 800 553 553. Jezděte opatrně a šťastnou cestu!