Sníh na trávníku a převlékání soupeře. Sigma odvezla z mrazivé Karviné tři body

26. listopad 2023 13:27

Fotbalisté Olomouce v 16. ligovém kole vyhráli 2:0 v Karviné a museli si připadat jako o Vánocích. Nikoliv však díky svému vítězství, ale kvůli počasí. Zápas poznamenalo vydatné sněžení.

Kvůli úklidu hrací plochy dokonce rozhodčí museli protáhnout poločasovou přestávku o dvacet minut.

„Oba týmy chtěly hrát, tak jsme s nimi držely tu notu a chtěli jsme to utkání dohrát,“ vysvětluje rozhodčí Tomáš Klíma, proč utkání i přes velkou sněhovou kalamitu předčasně neukončil. Podle jeho vyjádření se míč na husté pokrývce nezastavoval a čáry kolem hřiště a pokutových území pořadatelé zbavili sněhu pomocí hrabla. Takže se mohlo hrát.

Karvinští fotbalisté si akorát museli vyměnit bílé dresy z prvního poločasu za zelené. „Nechali jsme je převléct, aby to bylo kontrastnější. Bohužel v té zelené sadě neměly stejná čísla jako v prvním poločase,“ dodal Klíma.

To znamená, že třeba záložník Emmanuel Ayaosi měl v zápise o utkání trojku a do druhého poločasu vyběhl se sedmnáctkou.

Jak zasněžené utkání komentovali trenéři a hráči? Poslechněte si v kompletní reportáži výše.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.