Paříž 2016: Automobilová show už od 1. října

Autosalón Paříž 2016 se koná 1. až 16. října

Už tuto sobotu 1. října se široké veřejnosti otevřou brány pařížského výstaviště, kde se koná jeden z největších autosalónů v Evropě. Automobiloví fanoušci se mohou opět těšit na světové premiéry, koncepty a studie.

Autosalón se koná od soboty 1. října do neděle 16. října. Otevřeno je od 10 do 20 hodin, ve čtvrtek a v pátek se zavírá až s desátou hodinou večer.

Brány pařížského autosalónu najdete na adrese:

PARIS EXPO
Porte de Versailles
75015 PARIS
FRANCE

Jednodenní vstupné pro dospělé návštěvníky je 16 eur, pokud je vám od 10 do 25 let, zaplatíte 9 euro. Taková vstupenka lze ovšem pořídit pouze s jednou dospělou. Děti do 10 let mají vstup zdarma a skupiny čítající 15 a více lidí platí 14 eur za osobu. Vstupenku si můžete zakoupit on-line prostřednictvím internetových stránek autosalónu.

Jak se na pařížský autosalón dostanete?

Z Prahy až do Paříže pojedete stále po dálnici: Z Prahy po plzeňské dálnici D5 na hraniční přechod Rozvadov, kde se napojíte na dálnici A6. Ta vás přes Nürnberg, Heilbronn, Mannheim a Saarbrücken provede celým Německem až na francouzské hranice. Tady se napojíte na dálnici A4, která vás přes Metz a Reims dovede až do Paříže.

Pokud chcete jet autem až na místo, tak v případě, že přijíždíte po zmíněné dálnici A4, se musíte vydat na jižní okruh (périphérique Sud) a následně sjet směrem na Porte de Versailles, Porte de la Plaine nebo Porte de Sèvres.

Parkování

Potřebujete však v Paříži zaparkovat, což není zrovna levné. Pomoci vám může přehled parkovišť přímo v okolí výstaviště a přehled odstavných parkovišť v malé vzdálenosti od stanic městské hromadné dopravy.

Autosalon Paříž parkování

Na pařížském Expu budou i naši dva reportéři Jan Říha a Luděk Hubáček, kteří budou přinášet aktuální informace. Poslouchejte je na vlnách Radiožurnálu, fotky prohlížejte a články čtěte na našem webu.