Odměňujeme Zpravodaje Zelené vlny za únorovou spolupráci

Trojici z nejaktivnějších Zpravodajů posíláme užitečné dárky a děkujeme za všechny bezmála tři tisíce telefonátů do našeho nonstop dispečinku 800 553 553.

V průběhu února se na českých silnicích a dálnicích stalo 7.2014 dopravních nehod, ke kterým musela být přivolaná policie. Zemřelo 35 lidí, dalších 100 se těžce zranilo. Způsobené škody byly vyčíslené na více než 429 milionů korun.

Hned v první únorový den se dálnice D10 Praha–Turnov stala dějištěm hromadné nehody, při které se srazilo více než 20 auto. Příčinou byl velmi hustý kouř z požáru pneumatik pod dálničním mostem. Jen o tři dny později kolize několika aut zablokovala příjezd do Prahy dálnicí D8 z Ústí nad Labem a způsobila tak dopravní kolaps. Ten Praha během února zažila ještě několikrát. Nejhorší situace panovala po další hromadné havárii, tentokrát na Jižní spojce u Zahradního Města. V jejím důsledku vznikla kolona kamionů až 22 kilometrů dlouhá.

iRozhlas - Statistiky dopravních nehod (únor 2020)

Do našeho dispečinku směrovalo 2.915 hovorů. Zpravodajové Zelené vlny a ostatní posluchači varovali před řadou komplikací. Každá taková informace je nesmírně cenná svou rychlostí. Všem volajícím za spolupráci velice děkujeme. A z registrovaných Zpravodajů, u kterých můžeme počítat volání, odměňujeme opět trojici z těch, kteří v únoru volali nejčastěji.

Zelená vlna: Dárkové předměty

Jan Němec, Praha 9
Pavel Kahún, Ivančice
Jiří Jirout, Březová u Uherského Brodu

Pánům posíláme zajímavé audio knížky s nabídky Radioservisu, také nezbytné reflexní vesty, naše nové hrníčky, praktické mini svítilny, trička Zelené vlny a pár dalších drobností.

Členem Klubu Zpravodajů Zelené vlny se můžete stát snadno a rychle i vy. Stačí vyplnit stručný formulář. Statistiky vždy vyhodnocujeme podle telefonního čísla, proto eventuální změnu nezapomeňte nahlásit.

Dispečink Zelené vlny funguje nonstop. Proto nás a tím pádem i ostatní řidiče neváhejte upozornit na jakoukoliv dopravní komplikaci kdykoliv ve dne i v noci. Volejte bezplatně 800 553 553. A poslouchejte Radiožurnál, jediné rádio v Česku s dopravním zpravodajstvím nepřetržitě 24 hodin denně.