Na Slovensku už znají „vítěze“ soutěže o Nejhorší díru 2013!

Nejhorší díra na Slovensku 2013 - silnice č. II/527 u obce Slovenské Ďarmoty (Banskobystrický kraj)

Gratulujeme našim východním sousedům! Slovenská verze projektu Výtlky.sk našla Najhoršiu dieru na Slovensku 2013. Vítězem historicky prvního ročníku tohoto prospěšného projektu se stala cesta u obce Slovenské Ďarmoty v okrese Veĺký Krtíš (Banskobystrický kraj).

Motoristé mohli přihlašovat do slovenské verze projektu úseky nebo jednotlivé výmoly v období od dubna do června 2013. Veřejnost vybrala hlasováním ten nejhorší, a to cestu II. třídy č. 527 u obce Slovenské Ďarmoty v okrese Veĺký Krtíš v Banskobystrickém kraji. Projekt navázal na úspěšnou anketu, která se těší zájmu veřejnosti v České republice a Maďarsku.

Cílem projektu není konfrontace nebo bulvarizace, ale nalezení co nejefektivnější spolupráce mezi motoristy a správci cest. „V další fázi projektu se budeme zaměřovat především na užší spolupráci se správci cest. V konečném důsledku nám jde o společnou věc – aby cesty byly v lepším stavu,“ zdůraznil autor projektu Petr Čaník.

„Pozitivní ohlasy na fungování projektu na Slovensku nás přesvědčily o tom, že mediálně podpořit tento projekt bylo správné rozhodnutí,“ hodnotí kladně projekt Ĺuboš Kasala, manažer dopravního vysílání slovenské Zelené vlny.

Připomínáme, že vítěze soutěže v České republice budeme znát do konce července 2013. Původní termín vyhlášení soutěže byl vzhledem k rozsáhlým povodním posunutý právě na konec tohoto měsíce.