Klidnější únor na Zelené vlně: Bezmála tři tisíce volání

Zelená vlna: Dárkové předměty

Kratší měsíc, už odeznívající zima. Přesto několik velmi rušných dnů na silnicích i v našem dispečinku. Dárky posíláme vybraným z nejaktivnějších Zpravodajů Zelené vlny. A za zavolání během února děkujeme všem!

Stejně jako před rokem, také letos měsíc únor přinesl na dálnice a silnice relativní zklidnění. Oproti lednu ubylo nehod, k nimž bylo třeba volat policisty, a to o více než tisíc. Celkem tak „dopraváci“ vyjížděli k 6.878 kolizím. Počet obětí bohužel klesl jen mírně, z lednových 27 na únorových 25. Naopak narostla suma těžce zraněných, z 83 v lednu na 105 v únoru.

Jak se situace na komunikacích odrazila na vytížení dispečinku Zelené vlny? I my jsme v únoru zaznamenali nižší počet volání. Jednak vlivem klidnějšího provozu, zčásti samozřejmě také kvůli kratšímu měsíci. Naše ústředna napočítala konkrétně 2.850 volání.

Rozhodně se ale nedá říct, že by se naši dispečeři nudili. Třeba neděle 3. a pondělí 4. února. Jedny z posledních záchvěvů zimy potrápili motoristy. Sněhová nadílka znamenala zejména v závěru víkendu kalamitní stav na mnoha místech v republice. Od dopoledních hodin až do večera jsme vysílali Zelenou vlnu na Radiožurnálu každých 15 minut, neustále jsme aktualizovali podrobnosti o sjízdnosti, uvízlých vozidlech i nehodách.

Zelená vlna: Dárkové předměty

Všem volajícím za informace ze silnici děkujeme. A z těch, kteří během února vytočili bezplatnou linku do dispečinku Zelené vlny 800 553 553 nejvíce krát, tentokrát posíláme poděkování následující trojici.

Jan Líbal, Praha 4
Petr Čermák, Řitka
Rudolf Volák, Železný Brod

S blížícím se jarem a v naději slunečných dnů jsme tentokrát pro pány připravili tematický dárkový balíček: Skládací clonu na boční okénka, slušivé unisex sluneční brýle, praktický obal na doklady, nano podložku na palubní desku, která udrží odložený předmět na místě jako přilepený, a další drobnosti.

Pro registrované Zpravodaje Zelené vlny máme vedle pravidelných odměn i další výhody. Už brzy představíme letošní novinku! Proto, pokud jste se ještě neregistrovali, můžete tak učinit ve stručném registračním formuláři. A jestliže už Zpravodajem ZV jste, nezapomeňte, že statistiky vyhodnocujeme podle telefonního čísla, které uvedete při registraci. Případné změny tedy hlaste prostřednictvím formuláře pro aktualizaci údajů.