Dakar 2015: cíl v Buenos Aires

18. leden 2015 21:42

Poslední etapu 37. ročníku opět ovlivnilo počasí. Kvůli dešti a rozblácené trati byl výrazně zkrácen měřený úsek. Pro vítězství si v kategorii motocyklů dojel popáté v historii Španěl Marc Coma na KTM, podruhé se z dakarských vavřínů mezi auty radoval Katařan Al Attiyah s MINI, kategorii kamiónů vyhrál Rus Airat Mardějev na Kamazu. Aleš Loprais byl s Manem čtvrtý, Martin Kolomý s Tatrou sedmý a Tomáš Vrátný také s Tatrou čtrnáctý. Nejvýše umístěným českým motorkářem se stal nováček Ondřej Klymčiw na dvacátém místě, David Pabiška skončil 24., Milan Engel 30. a Jan Veselý 39. Kaňkou závěru Rallye Dakar 2015 byl chaotický začátek závěrečného ceremoniálu na cílové rampě. Pořadatelé nedali čas motorkářům po příjezdu z měřeného úseku na převlečení ani přisednutí servismanů do sedla, rozpis neodpovídal realitě, panoval chaos. David Pabiška a Milan Engel dokonce projeli cílovou rampu dvakrát.